Green Emerald - trénink

14. března 2011 v 8:48 | vevejunka
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4434/4434179_08e4829f1515665ad279a279a971ca4d/images/Green_Emerald_79_.jpg
zaměření rovinové dostihy (900m-3500m), výstavy, přirozená komunikace
povaha
Emerald jinak také nazývaný Em, je ostrý koník se zajímavou škaredo-hezkou minulosti.
Začneme u hříběcího věku. Narodil se v malé soukromé dostihové stáji. Hned od začátku co se narodil byl prohlašován za budoucího šampióna. Všechny zaujal a byl velice oblíbený. Když nastal čas odstavení přijel si pro něj pán jménem Eightn [Ejghtn], o po týdnu v nové stáji začal tvrdý výcvik. Em trénoval strašně tvrdě a hodně často, na to jak měl tvrdý trénink měl málo žrádla a jeho majteli to nedocházelo. Em začal hubnout a slábnout, pan Eightn začal s ještě tvrdším tréninkem. Okolo jednoho roku mu nasadil sedlo a začal výcvik se sedlem, po dvou měsících si na něj sedl , kopl ho a řekl ,,jeď". Em nevěděl o co jde a byl vyděšený ze strachu se vzpouzel, majtel vzal bič a ošklivě ho mlátil. Em už ten nápor nevydržel a složil se. Záda a nohy mu vypověděly službu. Hned na to se o jeho "nehodě" dozvěděla hodná paní a Ema si odkoupila v zuboženém stavu. Dala ho do pořádku, záda a nohy se mu úplně uzdravily. po chvíli s ním začla trénovat ze země. Když dosáhl tří let, vzala sedlo a začla s pomalým a trpělivým tréninkem. Vše probíhalo hladce a bez problému a po půl roce byl výjmečným koněm, do sedla si pouštěl jen pár blízkých lidí ke kterým měl nějaký vztah. Ve věku čtyř let jeho majtelka umřla a Em byl nesnesitelný, stěhoval se od majteli k majteli, ze země do země, nikde nevydržel déle než měsíc, nikdo ho nechtěl, všichni se ho báli. Jednou už si řekl jeho poslední majtel stop a prodal ho na trh do Polska, kde byl koněm v nejzuboženějším stavu a žádný člověk pomalu ani o něj nezavadil pohledem.
Když jse dojela do Polska na koňský trh, zahlídla jsem ho a do očí se mi vlely slzy, viděla jsem jak se vzpouzí, vzteká se, ten nenávistný pohled, řekla jsem si že mu musím pomoct. Přiběhla jsem k němu a ihned začala s dražitelem smlouvat o jeho ceně a nakonec skončil jako nejdražší kůň trhu.Jakmile jsem si ho odvezla na stáj Black Beauty a zavřela ho do boxu začal zuřivě kopat do stěn, byly to ohlušující rány které nikdy neutichly. Nenechal si do boxu dát žrádlo ani vodu, nenechal se ani ošetřit veterinářem. S naší tehdejší veterinářkou jsme mu daly sedativa, a ona ho konečně mohla začít léčit ze všech nemocí a to jich bylo požehnaně. Postupem dlouhé dobysi nechával hodit do boxu seno, vodu a oves,ale člověk se k němu nesměl otočit zády, protože vždy této chvíle využil a zaútočil. Po několika měsících se nechal odchytit a odvést do výběhu a za tři dny zpátky do boxu. Tak po 4 měsících se nechal i vyčistit o několik měsíců později začal trénink ze země, pomalu jsme mezi sebou navazovali vztah. Poté Black Beauty zkrachovala a byl přestěhován na Wild Horse kde mu trvalo než si zvykl. Zpočátku byl nejistý a jakmile se zžil s okolním prostředím a atmosférou, začal pomalý trénink pod sedlem. Byl to namáhavý a velice únavný trénink. Byl vztekly, vzpouzel se, ale já ho nechala, nebila jsem ho, nekopala a časem poznal, že jsem přítel i v sedle a nikdy bych mu neubllížila. Pak nastalo stěhování na Wild Moon kde se stal opět nesnesitelným, nebyl si tam jistý, asi to tam pro něj vyzařovalo nějakou negativní enerigii, tak jsem se ho rozhodla přestěhovat na Apollo. Na Apollu se pomalu začal spravovat, začal být klidnější a uvolněnější.
V dnešní době sídlíme spolu na Apollu. Tato stáj mu velice prospěla. Sice stále nesnáší cizi lidi, ale je uvolněnější. Miluje přítomnost jiných koní. Pod sedlem je energetický a žívý. Na kdykoli má před sebou volný prostor, chtěl by jen běhat a běhat. Miluje závody protože je tam spousta koní. Jednou jsem zkoušela na něj posadit jednu dámu, ale on jí nesnáše zhodil ji. Prostě je to koník závislý na mě a nesnášející cizí lidi.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.