firth - tréning

18. března 2011 v 17:21 | vevejunka
http://img3.rajce.idnes.cz/d6/1/1972/1972788_f4f1ad9371f784b28bd4c0a3a62fd15a/images/0557d1216ahlmannfirthjpg1_large.jpg

zaměření: parkur, rekreace, cross-country

pohava
frí, takhle nazýváme tohoto talentováného holandského teplokrevníka. frí je takový velký milovník práce. v boxe je to hodný koník, ale když má nálodu tak je to.. jak se říká "o hubu". na vyjížďkách je to ohromný pohodář.. ničeho se nelekne, je zvyklý jak sám tak na koně, když se ostatní koně rozběhnou nemusí hned běžet za nima. s ostatními koňmi je nekonfliktní a společenský. pod sedlem na jízdárně, se změní ve vystresovaného pracanta. chtěl by zvládnout vše, vždy a za každou cenu.. ať to stojí co to stojí.. a možná to bude ten důvod proč podává ty nejskvělejší výsledky. má ale jednu maličkou vadu.. a to, to že je zvyklý na jízdu jen jednoho jezdce a to na mě. ačkoli bych si přála aby si naněm někdy zkusil skoky i někdo jiný, pod ním je frí prostě neskočí, ačkoli by chtěl. prakticky, neumí rozeznávat pobídky jiných jezdců než ty mé, ale to můj vztah k tomuto báječnému skokanovi a výjmečnému koni s osobností nemění :))
 


Komentáře

1 vevejunka | Web | 5. září 2011 v 17:26 | Reagovat

Vešla do stáje sportovních koní a rychle si to zamířila k boxu Frího. Sundala mu deku a přečistila jej. Po chvíli už Frí stál v uličce nasedlán a oddaně pozoroval svou milující majtelnu vevejunka. Ta pobíhala po stáji a hledala přilbu. Když jí našla zase hledala chapsy. Po pěti minutách zběsilého pobíhání po stáji to konečně všechno našla. Jedinou věc kterou nechala na svém místě byl bič. Na Frího jej nepotřebovala. VYvedla ho před stáj kde se s ladností vyhoupla do sedla a upravila si třmeny. Trvalo to jen chvíli a už byli spolu na cestě. Zamířili si to k menší skokové venkovní jízdárně. Pobídla jej aby jízdarnu obcházel na levou ruku a po třech kolech jej vybídla aby změnil směr na pravou ruku. Poté si naklusala. Frí vyběhl energickým a pohodlným klusem vpřed. Po chvíli klusaní nacválala a užívala si jeho nabitý a pohodlný cval. Když Frího opracovala pobídla jej aby skočil malou překážku velikosti 90cm. Frí jej skočil s extrémní rezervou jako by skákal nějaký závod v TT. Ještě párkrát si skočily překážku a pak jej krokem vybídla ke cross dráze.
Frí pohupoval hlavou ze strany na stranu a zhluboka nasál vůni blížícího lesa. Když Frí spatřil první cross překážku nedočkavě zastříhal ušima a lehce poskočil. Vevej ho pohladila po šíji, naklonila se a do ouška mu zašeptala ,,Jen klid chlapče, za chvíli tam budem". Frí zaujatě natočil ucho do zadu aby mohl poslouchat jak si pobrukuje.
Když se oběvili asik dvacet metrů před první překážkou pobídla ho do pomalého klusy a posléze do cvalu. Frí se zaujatě rozběhl k první překážce kterou překonal s obrovskou ladností a bez sebemenšího zaváhání, ba naopak, on jí spíše překonal až s nemožným nadšením. Energickým cvalem běželi dál k druhé překážce, vevej držela otěže ve volnější ruce a Frímu nechala volnost. Běžel si svým tempem. Ona jej nijak neomezovala, jako by se jen a pouze na něm vezla. Ani si to pořádně neuvědomila a už byli za za polovinou cross dráhy na louce. Tam mu lehce holení naznačila, že další překážky jsou v pravo.
Když Frí běžel k první polní překážce, na okamžik obazavřeli oči aby si jízdu užili. Bez sebemenší chybičky a zaváhání překonali vodní překážku která je osvěžila. Když dráhu dojeli, Frího zpomalila do klusu a nechala jej chvíli klusat a spomalila ho do kroku. Frí si krokoval na volné otěži a oddechoval. Vypadal, že by si dal tu jízdu ještě jednou.
Naklonila se k jeho mokré šíji a zašeptala ,,Nemůžu tě ztrhat Frí, další jízdu si užiješ potom na závodech. Ukážeš jim kdo je světovým přeborníkem. Ačkoli máš po uráze nožky, pevně doufám že to zvládneš" Frí bedlivě poslouchal a už si to mířil domů. Tam ho odsedlala a oduzdila. Vyhoupla se na jeho vysoký hřbet. Zlehka se chytila hřívy a vybídla jej ke kroku k jezeru. Když byli sedm metrů od jezera. Frí se rozběhl tryskem do vody a radostně do ní skočil. Vevej se držela na jeho hřbetě a smála se. Po vodních radovánkách šli domů kde ho vevej vysušila a povídala si s ním.. a co? to už je tajné....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.